Şerit Led

Şerit Led Kullanımı

Dekorasyonda en çok önem verilen ayrıntı aydınlatmadır. Hatta o kadar ki, bir evde yada iş yerinde sadece aydınlatma değiştirilerek, ortamın havası birden bambaşka bir görsel07a73celik sunar. Bu nedenle yeni dekorasyonda, ya da evinizden sıkıldığınızda mutlaka aydınlatma seçeneklerini değiştirmeyi denemelisiniz. Özellikle led şerit aydınlatma ortam ışığını gözleri yormayacak bir ışıklandırma ile yaptığından dekoratörlerin baş tacı diyebiliriz.

 

Bu açıdan led aydınlatma sadece dekorasyon ile uğraşan kesimin değil, tüm kullanıcıların dikkatini çekiyor. Hayal gücü elbette çok önemli. Led aydınlatma yapmak için öncelikle aydınlatıcağınız ortamın en çok altını çizmek istediğiniz nesnesi nedir ona karar vermelisiniz. Endişe etmenize gerek yok, silikonlu ledler, kolay esnediği ve kendinden yapıştırıcılı oldukları için kullanımları çok basit. İstediğiniz her nesneyi ışıklandırabilirsiniz böylece. Örneğin, bir tablonun aydınlatılmasına karar verdiniz diyelim. Çerçevenin kenarından rahatlıkla geçirebileceğiniz şerit led hem tabloyu dikkat çekici hale getirecek hem evde çocuk ya da yaşlı birisi var ise onların geceleri de rahatça hareket edebilmelerini imkan verecek hem de enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Şerit Led Kullanım Alanları

3e3f4781246e998a457b6af62e6a9e2a

Aslında kişilerin hayal güçleri ve estetik duruşlarına bağlı olarak hemen her yerde kullanılabilir led şeritler. Ancak aşağıdaki listede günümüzde en çok nerelerde kullanıldığını izleyeceksiniz.

Nerelerde Şerit Led Kullanılır?

  • Evlerde tavan aydınlatmalarında
  • Otel, işyeri gibi binalarda dış cephe aydınlatmalarında,
  • Tabela reklamcılığında,
  • Çeşitli taşıt süslemelerinde,
  • Binaların merdiven altlarında,
  • Bina cephelerinde köşe kontürlerindelarda.
  • Led Uygulamalarında Malzemeler

Şerit Led Aydınlatma

20110813191329

Led şerit aydınlatma yapmak istediğinizde, uygulama sırasında gerekli olabilecek malzemeler basit, çoğu evde bulunan malzemeler ve tabii ışıklı led şerit olacaktır. Tek tek saymak gerekir ise,
Led şerit; genellikle 5 metrelik makaralar halinde, farklı renklerde 12 volt şerit ledler bulabilirsiniz. Islak zemin ya da dış mekanda kullanacaksanız silikonlu olanlarını tercih etmelisiniz. Kullanım sırasında ihtiyaca bağlı olarak daha uzun ya da daha kısa şekilde kullanmak mümkün.
Aydınlatmak istediğiniz alanın büyüklüğüne bağlı olarak kablo. Bu kablo elektriğin çekilmesi için kullanılacak.
Matkap; gerekli olduğunda elinizin altında olması çok iyi olur.
Adaptör, Elektrik bandı İşte hepsi bu kadar!
Detaylar: http://ledavrupa.net/serit-led/

Bize Ulaşın

Sanayi Mah. Taşçı Cad. No:36/1 4Levent / İSTANBUL

Email info@modaper.com
Telefonlar Tel: 0212 280 70 71
GSM: 0532 467 39 47
Fax: 0212 280 70 21